Iran Democratic Front - موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: شنبه, 05 بهمن 1398

به گزارش منابع خبری ایران یک پرواز خطوط ایران ایرتور که از تهران به مقصد استانبول پرواز کرده بود به دلیل نقص فنی به تهران بازگشته و در فرودگاه مهرآباد به زمین نشسته است.

براساس این گزارش ها اطلاعات پرواز "فرودگاه امام خمینی" تهران تایید کرده است که این هواپیما در فرودگاه مهرآباد به زمین نشسته است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا علی کاشانی مدیر روابط عمومی "فرودگاه امام خمینی" گفت: "ساعتی قبل پرواز ۹۷۱۶ از مبداء تهران به مقصد استانبول پس از ترک فرودگاه امام خمینی با نقص فنی روبرو شد."

او افزود: "خلبان این پرواز به دنبال تشخیص نقص فنی در هواپیما، پس از دور زدن در آسمان تهران مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شده است."

به گزارش ایرنا این هواپیما از نوع ایرباس ای۳۰۰-۶۰۰ است.

گفته می شود کسی در این حادثه آسیب ندیده است.

سپاه پاسداران ایران روز ۸ ژانویه یک هواپیمای خطوط هوایی اوکراین را با شلیک دو موشک بر فراز تهران ساقط کرد، حادثه ای که به "خطای انسانی" نسبت داد.

۱۷۶ سرنشین آن هواپیما کشته شدند.

منتشرشده در اخبار
شنبه, 05 بهمن 1398 23:14

'تمساح خلیج فارس' اعدام شد

یکی از قاچاقچیان موادمخدر که از او به عنوان شخص اول شبکه‌ای بین‌المللی یاد می‌شود در ایران اعدام شده است. رسانه‌های ایران از این فرد با نام اختصاری ع - ز ملقب به تمساح خلیج فارس یاد کرده‌‌اند.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفته که "تمساح خلیج فارس" یکی از "بزرگترین و مخوف‌ترین" شبکه‌های قاچاق و توزیع مواد مخدر را در سطح ایران و منطقه رهبری می‌کرد.

علی صالحی گفته ۱۸ نفر از اعضای دیگر این شبکه هم در مجموع به ۴۲۰ سال حبس و ۲۱ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده‌اند.

این خبر امروز (شنبه ۲۵ ژانویه) اعلام شده با این حال مشخص نیست که اجرای حکم اعدام چه روزی بوده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین از اعدام یکی از شرکای "تمساح خلیج فارس" با نام اختصاری م-ح خبر داده است. محمد مسعود زاهدیان، رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا شهریور سال گذشته گفته بود که فرد دوم این شبکه تیر ۱۳۹۷ دستگیر شده بود.

گزارش‌ها حاکی است که "ع -ز" متولد ۱۳۶۲ و تا پنجم دبستان تحصیل کرده بود. رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفته که "چهار تا پنج سال" برای دستگیری این فرد "اقدامات اطلاعاتی" انجام شده بود. به گفته این مقام قضایی وی طی دو سال "بیش از دو هزار میلیارد تومان تراکنش بانکی داشته و حتی به اسم مردگان حساب باز می‌کرد".

پیش‌تر گزارش شده بود که در زمان دستگیری وی ۲ و نیم میلیارد تومان پول نقد کشف شده و اعتراف کرده بود که در مدت ۲سال از مسیر مرزهای آبی توانسته بیش از ۴۰۰ تن موادمخدر وارد کشور کند.

 

رسانه‌های ایران نوشته‌اند که خرید ملک یکی از موارد پولشویی توسط "تمساح خلیج فارس" بوده و در زمان دستگیری‌ ارزش املاک وی بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است. ازجمله دارایی‌های این شبکه املاک زراعی، بیش از ۶۰ واحد مسکونی، چند فروند شناور صیادی، ۱۶ خودرو، ۶ قبضه اسلحه شکاری بوده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان به خبرنگاران گفته "اقدامات مجرمانه او از آن سوی مرزهای کشور آغاز و با عبور از پهنه زمینی و دریایی استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان به عمق سرزمینی ایران به ویژه استان‌های فارس، تهران و آذربایجان کشیده می‌شد".

خبر دستگیری "تمساح خلیج فارس" مهر ماه ۱۳۹۳ اعلام شد.

منتشرشده در اخبار حقوق بشر
Go to top