Iran Democratic Front - موارد پالایش شده بر اساس تاریخ: دوشنبه, 16 دی 1398
پرونده ی مربوط به ۶ سال حبس ظالمانه حشمت اله طبرزدی دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران  که درسال ۹۵ تشکیل و در آبانماه و پس از ۷ آبان   قطعی شده بود برای اجرا به شعبه ۱۱ بازپرسی مقدسی ارجاع شد.
مهندس طبرزدی طی این ۴ سالی که از زندان آزاد شده بود همواره از حقوق اساسی ملت ایران دفاع کرد و حاضر نشد زیر فشار تهدید امنیتی کوتاه بیاید.
پرونده ایشان در آستانه  میتینگ ۲۱ آبانماه  قطعی و پس از ترور قاسم سلیمانی و اعلام مواضع حق طلبانه ایشان در این مورد، برای اجرا به شعبه مربوطه ارجاع شد.
مهندس طبرزدی برای پرداختن هزینه مبارزات ملی و دموکراتیک خود، همواره آماده بوده و هست اما در هیچ شرایطی در برابر ستم حاکم کوتاه نیامده و نخواهد آمد.
روابط عمومی جبهه دموکراتیک ایران
۱۴ دی ماه ۱۳۹۸ خورشیدی
هنوز خون به نا حق ریخته شده ی صدها تن ایرانی که به دستور خامنه ای بر زمین ریخته شد، داغ و تازه است.
اما علی خامنه ای و فرماندهان ارشد سپاه و روحانی و دستیارانش از شکست دادن دشمن حرف زده و اعلام پیروزی کردند و حتا اجازه نداده خانواده های آنها بر مزار فرزندانشان سوگواری کنند.
هنوز سرکوب نظامی و امنیتی مردم ایران توسط ماشین سرکوب رژیم فاشیستی حاکم بر ایران به پایان نرسیده بود  که به دستور خامنه ای و از طریق گروه مزدور حشد الشعبی به پایگاه نظامی آمریکا حمله شد و خون یک بیگناه دیگر بر زمین ریخته شد اما خامنه ای دست از ماجرا جویی و تفکرات مالیخولیایی بر نداشت و اینبار دستور حمله به سفارت آمریکا را صادر کرد. او گمان کرد ملت و دولت آمریکا نیز همچون ایرانیان ستمدیده و دست خالی هستند که بگیری، بزنی و بکشی و فرار رو به جلو کرده و اعلام کنی تمام شد!
بدتر که آمریکا را تهدید کنی و بر طبل جنگ و خونریزی بکوبی. من از کشته شدن هیچکس اعم از ایرانیان در کف خیابان یا آمریکایی ها در شب عید میلاد مسیح یا عراقی ها یا هر فرد دیگر خوشحال نمی شوم اما به فرماندهان ارشد سپاه هشدار میدهم که خامنه ای شما را  در آستانه ی جنگ خانمانسوز قرار ،داده است.
بیایید و برای یکبار از یک فرمانده ی ماجراجو و قدرت طلب که به شدت به بیماری خود حق پنداری گرفتار است ، فرمان نبرید.امروز اکثریت ملت ایران به این دلیل از مرگ قاسم سلیمانی در خاک عراق شادمان است که این مرگ را نتیجه ی انتقام خدا از خامنه ای میداند و نه اینکه از کشته شدن کسی لذت ببرد. شما فرماندهان ارشد سپاه به گونه ای رفتار کنید تا ملت از مرگ شما عزادار شود و نه دستگاه حکومت و صدا و سیمای ضد مردمی اش. سالهاست که خامنه ای از طریق سپاه قدس و  قاسم سلیمانی در عراق، یمن، سوریه و سایر نقاط جهان دست به جنگ و ماجراجویی زده و جوانان ایران و منطقه و دلار های نفتی ملت ستمدیده ی ایران را هزینه ی ماجراجویی و بلند  پروازی های خود کرده است.به راستی حکومت ایران در لبنان، فلسطین،عراق، اسراییل، یمن و سوریه چکار دارد. اینک نتیجه ی عملکرد چندین ساله ی خود را درو میکند.
حشمت اله طبرزدی
دبیرکل جبهه ی دموکراتیک ایران
۱۳ دیماه ۱۳۹۸ خورشیدی
منتشرشده در اخبار سیاسی

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در توییتی در واکنش به تهدید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا درباره هدف گرفتن ۵۲ مرکز ایرانی، نوشت: "آن‌هایی که به عدد ۵۲ اشاره می‌کنند بهتر است به عدد ۲۹۰ هم فکر کنند."

آقای روحانی این جمله را با هشتگ IR۶۵۵ توییت کرده و در ادامه هشدار داده است که "هیچوقت ملت بزرگ ایران را تهدید نکنید."

IR۶۵۵ شماره پرواز هواپیمای مسافربری ایرانی بود که در روز ۱۲ تیر سال ۱۳۶۷ با شلیک موشک ناو آمریکایی وینسنس روی خلیج‌ فارس سقوط کرد و تمام ۲۹۰ سرنشین آن کشته شدند.

پرواز شماره ۶۵۵ ایران ایر از تهران عازم دوبی بود که در بندر عباس توقف داشت و بعد از پرواز از فرودگاه این شهر هدف موشک آمریکایی‌ها قرار گرفت و سقوط کرد.

دولت آمریکا بدون پذیرش مسئولیت این اقدام به دادن غرامت مالی اکتفا کرد و هیچ یک از خدمه ناو که در شلیک موشک نقش داشتند محاکمه یا مجازات نشدند.

آمریکا در آن زمان مدعی شد که هواپیمای مسافربری را با هواپیمای جنگی اشتباه گرفته و شلیک موشک اقدامی دفاعی بوده است.

این واقعه همواره از سوی ایران به عنوان یکی از اقدامات نظامی آمریکا علیه غیرنظامیان مطرح شده که با سکوت و بی‌تفاوتی جامعه بین‌الملل همراه بوده است.

"۵۲ گروگان"

بعد از آن که آمریکا در روز ۱۳ دی ماه قاسم سلیمانی، فرمانده پرنفوذ نیروی قدس سپاه پاسداران را در حمله‌ای هوایی در عراق کشت، جنگ لفظی میان مقام‌های دو کشور به شدت بالا گرفت.

مقام‌های ایران گفتند که انتقام سختی در راه است و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در چندین توییت تهدیدآمیز درباره اقدام تلافی‌جویانه علیه آمریکا هشدار داد.

او در یکی از این توییت‌ها نوشت که ایالات متحده ۵۲ مرکز ایرانی را به تعداد گروگان‌های آمریکایی در جریان اشغال سفارت آمریکا در ایران در سال ۱۳۵۸، هدف گرفته است.

آقای ترامپ نوشت که این اهداف دارای اهمیت بسیار برای ایران و فرهنگ ایرانی است. اشاره او به مراکز فرهنگی موجی از انتقاد را در داخل و خارج از ایران به دنبال داشت.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در توییتی هشدار داد که آقای ترامپ با این تهدید "هنجار بنیادین" (Jus Cogens) را که از نظر حقوقی "خط قرمز" قوانین بین‌المللی محسوب می‌شود، نقض کرده است.

شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی هم از توییتر خواسته‌اند توییت آقای ترامپ را به دلیل تهدیدآمیز بودن و نقض قوانین توییتر حذف کند.

اودره آزوله، دبیر کل یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد) هم امروز در دیدار با نماینده ایران گفت که آمریکا هر دو کنوانسیون‌های بین‌المللی مربوط به عدم تخریب میراث فرهنگی و طبیعی در زمان نبرد را امضا کرده است.

منتشرشده در اخبار سیاسی
Go to top