تهدید به سرکوب، تهدید به تبعید

در آخرین ملاقات سال۹۳ از طریق بچه‌ها شنیدم، اطلاعاتی‌ها پیام فرستاده‌اند که احتمال تبعید پدرتان وجود دارد. این مساله را در پاسخ به فرزندم حسین داده بودند که از آن‌ها خواسته بود با ملاقات حضوری آخر سال موافقت کنند. در واقع عیدانهٔ اطلاعات روحانی به خانواده من بود….. !

 

در سخرانی خامنه‌ای در مشهد نیز گویا، جنبش‌های اجتماعی به تحریک با چراغ سبز خارجی‌ها و برای ایجاداغتشاش متهم شدند که چراغ سبز دیکتاتور برای سرکوب بیشتر مردم بود. والبته نمایانگر این است که جنبش اجتماعی راه درست و تاثیرگذاری انتخاب کرده که نارضایتی دستگاه دیکتاتوری را برانگیخته است. تهدید اطلاعات درحالی است که من بیش از۵ سال است که به صورت غیرقانونی در زندان گوهردشت کرج (رجایی شهر) در تبعید هستم.

گویا این‌ها ساده‌ترین مسائل را نیز درک نمی‌کنند. فکرمیکنم درسراسرایران، زندانی بدترازگوهردشت (رجایی شهر) داشته باشند. من نام آن را جهنم گذاشته‌ام، زندانبانان را ماموران جهنم می‌دانم، نه مسئولین قانونی برای انجام کارهای عادی و پاسخگویی قانونی. به فرض که من را ازاینجا به جای دیگری انتقال بدهند وامکان نگهداری من درآنجاراداشته باشند، آیا مشکل آن‌ها حل مشود؟! این چه تهدید مضحکی است!

آیا ۲۱ سال پیش که پیام دانشجو را توقیف کردند، بار‌ها به گروه فشاردستور حمله به دفتراتحادیه را دادند ومن را تاسر حد مرگ کتک زدند، مشکل آن‌ها حل شد؟ آیا ازآن زمان تاکنون که جز بازداشت، شکنجه، زندان و تهدیدکاردیگری انجام ندادند مشکل آن‌ها حل شد که حالا تهدید می کنند؟ آیا در برابرخواسته‌های قانونی، دموکراتیک و مسالمت جویانهٔ طبقات گوناگون اجتماعی، جز باز با تهدید وسرکوب وزندان حرفی زده اند وآیا این زبان تاثیری هم داشته است، که اینک معلم‌ها، کارگر‌ها، پرستار‌ها، اهوازی‌ها، بازنشسته‌ها و زنان را تهدیدمی کنند؟

آیا سه ماه پیش که ۹نفر وحشیانه به خانه ما هجوم بردند وفرزندم علی را به اتهام دفاع از حقوق حیوانات بی‌زبان بازداشت کردند، نتیجه‌ای گرفتند؟ یا اینکه من را وا داشتند تا جدی‌تر به مبارزات قانونی و دموکراتیک بپردازم!؟ نه جنبش اجتماعی از تهدیدهای خامنه جامی زند، نه زندانیان سیاسی از تهدید به فشار بیشتر هراسی دارند، دوهفته پیش از عید نوروزکه البته شما اسلام گرا‌ها ترجیح دادید با عزاداری به این عید دهن کجی کنید، ریختید در سالن۱۲ و مثلا بازرسی کردید. هفته پس ازآن همزمان با چهارشنبه سوری، درب هواخوری را باز نکردید. نتیجه این دو اقدام شما چه بود؟ مراسم باشکوه چهارشنبه سوری را در سالن برگزارکردیم، از روی آتش پریدیم ومرگ بر دیکتاتورگفتیم. پیام آن را نشنیدید؟ بازتهدید به فشار بیشتر می‌کنید!؟ فکر می‌کنید تهدید وسرکوب بیشتر، بحران‌های گوناگون شما را بر طرف خواهد کرد؟

البته ازجنبش فعال اجتماعی وهمهٔ گروهای آزادی خواه، دموکراسی خواه وعدالت خواه نیزدعوت می‌کنم ضمن اینکه صفوف خود را متحد‌تر می‌کنند، همه تلاش خود را درپشتیبانی از خواستهای دموکراتیک جنبش مدنی متمرکز نمایند واز تهدید دیکتاتوری نهراسند. راه درستی انتخاب کرده‌ایم وقطعا پیروزی باماست.

زندان گوهردشت/ ۲فروردین ماه/ ۱۳۹۴خورشیدی حشمت اله طبرزدی

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Go to top