داریوش

داریوش

جبهه دموکراتیک ایران برون مرزی طی بیانیه ای در مورد دور جدید سرکوب ها به بهانه مقابله با جنبش های مردمی می گوید : "ایران با تمام سرمایه هایش متعلق به مردم ایران است."

 

 جبهه دموکراتیک ایران برون مرزی طی بیانیه ای از همه سربازان کشور در هر لباسی چه ارتشی، چه سپاه و بسیج و نیروی انتظامی  می خواهد که کنار مردم و بر علیه حکومت قرار بگیرند چرا که آزادی و رهایی مردم ایران از استبداد جمهوری اسلامی نزدیک است.

متن کامل :

 

جبهه دموکراتیک ایران برون مرز

با نمایش ترقه بازی دور جدیدی از سرکوب جنبش ها آغاز شده است.

نقش سپاه و بسیج در دور جدید

رشد سریع اعتراضات مردمی بر علیه دستگاههای حکومتی و وحشت از فروپاشی نظام جمهوری اسلامی، خامنه ای و سپاه را واداشت در مقابل تحرکات اجتماعی ضد حکومتی، با نظامی کردن مطلق فضای سیاسی و اجتماعی کشور، از رشد سریع جنبش ها جلوگیری نموده و آنها را سرکوب نمایند. ترس و وحشت حکومت بیش از آنکه متوجه منطقه و غرب باشد متوجه خیزشهای اجتماعی است که بنیان حکومت را بر خواهد انداخت. تجربیات تاریخی نشان داده است که سرکوب نظامی در هنگامی که بخش عظیمی از جامعه دچار فقر و تنگدستی و گرسنگی شده اند واکنشی معکوس و دفاعی مشروع از سوی جامعه ایجاد میکند. جمهوری اسلامی در حال تعیین روش و ابزار سرنگونی خود است و سرکوب نظامی روشی است که در مقابل نارضایتی های عمومی اختیار کرده است.

جمهوری اسلامی توان اداره کشور را هیچ وقت نداشته است و امروز که به بن بست مطلق اداره آن رسیده است، بجای تلاش برای رویکرد به سوی جامعه، با برکشیدن سلاح و رها کردن نیروهای خود سر با فرمان "آتش به اختیار" این دور جدید سرکوب را آغاز کرده است، جمهوری اسلامی با این اقدام تبه کارانه و احیای مجدد حکومت نظامی و سرکوب جامعه، نمی تواند عمر و بقای خود را طولانی تر کند.سقوط حکومت به هزاران دلیلی امری قطعی است ، اما حکومت با  استفاده از ابزار سرکوب، دوره پایانی حکومت خود را بسیار بد رقم خواهد زد و در تاریخ از خود چهره ای هیولایی و خونریز برجای خواهد گذاشت.

 کشور ایران با تمام سرمایه هایش متعلق به مردم ایران است و نیروهای نظامی، ارتش، سپاه و بسیج  و نیروی انتظامی با سرمایه و پول مردم زندگی میکنند. این کشور به حکومتی چنین فاسد تعلق ندارد. زمان طولانی است حکومت راه خود را از مردم جدا کرده و در مقابل آنها قرار گرفته است. از انقلابی که در مردم بیم و امید ایجاد کرده بود بجز مشتی فاسد و اختلاسگر و متجاوز به حقوق مردم باقی نمانده است . جمهوری اسلامی در سراشیبی سقوط قرار گرفته است و چندان دور نیست که از جمهوری اسلامی بجز نامی ننگین برجای نحواهد ماند. زمان تصمیم برای نیروهای نظامی کشور فرا رسیده است. بدنه سپاه و بسیجیان از مردم هستند و حق ندارند در مقابل مردم دست به سلاح ببرند. آنها نباید سرنوشت خود را با نابودی حتمی جمهوری اسلامی گره بزنند. حکومتها می روند و ملتها باقی می مانند. این آن واقعیت تاریخ است که حکومتهای سرکوبگر هیچگاه از آن درس نمی گیرند. سربازان کشور در هر لباسی چه ارتشی، چه سپاه و بسیج و نیروی انتظامی  باید در کنار مردم و بر علیه حکومت قرار بگیرند. آزادی و رهایی مردم ایران از استبداد جمهوری اسلامی نزدیک است.

براستی چه با شکوه است لحظه ای که سربازی از فرمان آتش سر باز می زند.

زنده باد آزادی                                                                                                                        گسسته باد زنجیر استبداد                                                                                                               برقرار باد دموکراسی

جبهه دموکراتیک ایران برون مرز

 جمعی از شاگردان مکتب عرفان حلقه تنها به دلیل درخواست ملاقات با محمد علی طاهری و پیگیری وخامت حالش به تحمل زندان و شلاق محکوم شدند .

به گزارش جبهه دموکراتیک ایران و به نقل از رادیو فرهنگ آقایان وحید ابراهیم زاده , البرز فتحی , بهروز نجاتیان , علی برمکی , امین ذوقی , میرمحمد مقیمی و خانم ها ناهید بابازاده , بهارک آذرنیا , زهرا شفیعی , , ملیکا کاوندی با تغییر عنوان مجرمانه دایر بر اخلال در نظم عمومی از طریق جنجال و حرکات غیرمتعارف به 91 روز حبس تعزیری و 30 ضربه شلاق تعزیری محکوم شدند .

شایان ذکر است به تاریخ سوم آبان ماه سال 1395 جمعی از شاگردان محمد علی طاهری با توجه به وخامت حال عمومی محمد علی طاهری و شرایط نامناسب جسمی وی که ناشی از اعتصاب غذایش بود ,خواستار ملاقات با وی در بیمارستان بقیه الله شدند , که این اقدام قانونی با برخورد نیروهای امنیتی یگان ویژه و لباس شخصی ها مواجه شد و دستگیری های فراقانونی و خودسرانه ای در آن روز صورت گرفت و نهایتا دادگاه حکم صادره به 3 سال حیس تعلیقی تغییر داد .

سالهاست که پیروان این مکتب معنوی در ایران در رنج به سر می برند و امکان نشر عقاید و باورهای خود را ندارند.

محمد علی طاهری به مدت شش سال است که در بند دو الف زندان اوین به سر می برد و حکم پنج ساله وی بیشتر از یک سال است که به پایان رسیده , ولی همچنان بدون دلیل موجه و قانونی در زندان به سر می برد و تاکنون تمامی اقدامات وکیل او محمود علیزاده طباطبایی و پیگیری های دلسوزانه پیروان وی راه به جایی نبرده است.

نوشته حشمت الله طبرزدی در رابطه با کسب دومین اسکار اصغر فرهادی

 

آقای اصغر فرهادی به همراه همکاران هنرمندش، به دلیل توانمندی های هنری و البته در این شرایط اشفته، پیروزی بزرگی به دست اوردند که نام ایران را در جهان به نیکی طنین انداز کرد. به راستی ایرانیان عزیز حق دارند شادمانی کنند.اقای فرهادی نیز حق دارد بسیار خشنود و سرافراز باشد.من نیز این پیروزی هنری را به ایشان شادباش می گویم. 

اما اقای فرهادی با استفاده از موقعیت برتر هنری خود که البته و خوشبختانه، پیشتر ان را ،برای مخالفت با اعدام، به کار برده بود،اینبار در قامت یک اصلاح طلب اجتماعی-سیاسی و بر علیه اقدام پرزیدنت ترامپ ،به کار برد که به برکت رسانه های ازاد بین المللی ، بازتاب و بلکه کاربرد گسترده ای در جهان ازاد داشت. 

من به عنوان یک مبارز سیاسی،روزنامه نگار و زندانی سیاسی،حق و بلکه شایستگی این را دارم که از هنرمند پراوازه ای که به هر حال پا در کفش سیاست ورزان کرده است،بدون جهت گیری ،بخواهم که ایکاش همین ابزار معروفیت را در دفاع از ازادی بیان،عقیده و هنرمندان کشورمان به کار می بردند.اقای فرهادی از وضعیت هنرمندان زندانی اگاه است و خود می داند، افرینش یک اثر هنری،ادبی،فلسفی و سیاسی مستقل در کشور،نا ممکن است. 

نمی خواهم از شرایط اجتماعی و اقتصادی ایرانیان و رسالت هنرمند متعهد سخنی بگویم،اما به عنوان قدیمی ترین روزنامه نگار زندانی این حق را دارم که از ممنوعیت پخش صدای استاد شجریان،استاد اواز سنتی ایران سخن بگویم.اری صدای استاد به اتهام، فتنه گربودن، در این مرز و بوم ممنوع است،چه رسد به حزب و روزنامه ی من که مخالف سیاسی هستم.در واقع تناقض ها به اندازه ای اشکار است که خود سخن می گویند. 

حشمت الله طبرزدی

 

منبع شهروندیار

 

بهروز نجاتیان از شاگردان محمد علی طاهری و پیرو مکتب عرفان حلقه در اصفهان بازداشت شد .
 
به گزارش جبهه دموکراتیک ایران بهروز نجاتیان از شاگردان محمد علی طاهری بعد از آخرین دستگیری توسط اطلاعات سپاه , بارها و بارها توسط اطلاعات سپاه و اشخاص نامعلوم به صورت تلفنی احضار می شود که به دلیل غیر قانونی بودن نحوه احضار ایشان به این تلفن ها اعتنایی نمی کند ولی طی آخرین تماس تلفنی از طرف اطلاعات سپاه ایشان را در صورت عدم همکاری و عدم حضور , تهدید به بازداشت و صدور احکام سنگین می کنند.
نهایتا بهروز نجاتیان برادر بهنام نجاتیان که وی هم چندین بار توسط اطلاعات سپاه و قرارگاه ثارالله بازداشت شده بود صبح امروز 30 بهمن ماه 1395 ساعت هشت در دادسرا حاضر می شود که وی را دستگیر و به مکان نامعلومی منتقل می کنند و تاکنون از سرنوشت و مکان احتمالی نگهداری وی خبری در دست نیست.

بعد از ظهر امروز با حضور رياست زندان اوين در بيمارستان طالقاني حكم آزادي وي به ايشان ابلاغ شد و در حضور رييس زندان سرم وصل شد و درمان آغاز شد.

به گزارش جبهه دموکراتیک ایران و به نقل از مدیر کمیته اجرایی سرای قلم : حکم آزادی ایشان رسماً از طریق قوه قضائیه صادر شده است و رئیس زندان اوین حکم آزادی دکتر خزعلی را ابلاغ کرد. اکنون رئیس زندان اوین بر بالین دکتر خزعلی حاضر شده است تا در جریان درمان ایشان قرار گیرد.

مسعود مؤیدی درباره وضعیت جسمی دکتر خزعلی به خبرنگار انتخاب خبر گفت: اولین نیاز ایشان آب است و اگر آب به بدن ایشان برسد بدن می تواند حداقل خود را احیا کند. ایشان البته باید در سی سی یو بمانند، مضافاً اینکه دکتر خزعلی اصرار دارند تا با رضایت خود از بیمارستان منتقل شوند.

مسئول کمپین آزادی بدون قید و شرط دکتر مهدی خزعلی با دعوت حامیان دکتر خزعلی به آرامش و بردباری افزود: همه هوادارن دکتر خزعلی را که طی مدت بازداشت و اعتصاب غذای ایشان ما را تنها نگذاشتند دعوت به بردباری و صبوری می کنیم. آنچه مسلم است؛ همه حامیان ایشان باید آرام باشند تا سلامتی ایشان بازگردد.

مؤیدی ادامه داد: انشاء الله در جلسه ای از همه عزیزان دعوت می کنیم تا در خدمت آن ها باشیم و قدردان حمایت های بی دریغ آنان از دکتر خزعلی باشیم.

 

گارد ویژه و نیروهای ضد شورش زاهدان دیروز سه شنبه ۱۲ بهمن به زندان مرکزی این شهر یورش بردند.  

به گزارش جبهه دموکراتیک ایران و به نقل از رادیو فرهنگ ، دیروز سه شنبه ۱۲ بهمن نیروهای گارد ویژه و ضدشورش به زندان مرکزی زاهدان حمله کرده و صدای تیراندازی نیز در این زندان شنیده شده است.

شاهدان عینی گزارش داده اند که:” صدای شلیک از داخل زندان شنیده شده و یک بالگرد نیز چند ساعت بالای آسمان زندان و اطراف آن بلوار دانشجو و بهداشت در حال پرواز بوده است”.

تاکنون اطلاع دقیقی از علت احتمالی شورش در زندان و حمله به آن در دست نیست.

از روز سه شنبه تلفن های زندان مرکزی زاهدان به طور کامل قطع شده اند و امکانات ارتباطی دیگر.نیز مختل شده اند.

غلامحسین محسنی اژه ای اعلام کرد که حکم زندان نازنین زاغری، تایید شده است. 

 به گزارش جبهه دموکراتیک و به نقل از صدای آمریکا سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری امروز سوم بهمن به خبرنگاران گفت که دادگاه حکم ۵ سال زندان متهم امنیتی، نازنین زاغری را تایید کرده است.

نازنین زاغری ۳۷ ساله برای بنیاد خیریه تامسون رویترز کار می‌کرد. او برای تعطیلات نوروز به همراه دختر دو ساله‌ خود به ایران سفر کرده بود، اما روز ۱۵ فروردین ماه امسال هنگام خروج از کشور در فرودگاه تهران بازداشت و به کرمان منتقل شد.

سپاه پاسداران که در بازداشت نازنین زاغری نقش داشت، او را به مشارکت در پروژه‌های «براندازی نرم» متهم، و از او به عنوان یکی از «سرشبکه‌های اصلی موسسات معاند» نام برده بود.

همسر خانم زاغری اتهامات مطرح شده را به شدت رد کرد و آن را جنون آمیز دانست، اما سرانجام در میانه شهریور ماه، دادگاه به ریاست قاضی صلواتی خانم زاغری را به پنج سال زندان محکوم کرد.

ریچارد رتکلیف، همسر خانم زاغری در میانه دیماه گفت که جلسه رسیدگی مجدد به پرونده خانم زاغری پشت درهای بسته برگزار شده و چون نزدیکان این زندانی در آن حضور نداشتند، نمی دانند که حکم خانم زاغری چه تغییری کرده است.

حال سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرده است که حکم ۵ سال زندان نازنین زاغری بدون هیچ تغییری تایید شده است.

همسر خانم زاغری چندی پیش گفته بود که معتقد است حکومت جمهوری اسلامی ایران خانم زاغری را به عنوان ابزار چانه زنی در تلاش برای وصول یک طلب از دولت بریتانیا به گروگان گرفته است.

کانون مدافعان حقوق بشر در بیانیه‌ای با امضای شیرین عبادی، وکیل و حقوقدان سرشناس، خواهان برکناری صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه ایران و پیگرد قضایی او شده است.

به گزارش جبهه دموکراتیک ایران و به نقل از بی بی سی این بیانیه با اشاره به شماری از مسائل مرتبط با قوه قضاییه ایران گفته است آقای لاریجانی باید به عنوان "مسئول مستقیم همه این بی‌عدالتی‌ها، فسادها و ناامنی‌ها در دستگاه قضایی و جامعه" از مقام خود برکنار شود.

کانون مدافعان حقوق بشر همچنین از نمایندگان مجلس خواسته است که صادق لاریجانی را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

در ماه‌های اخیر قوه قضاییه ایران در کانون جنجال‌های سیاسی بوده و با برخی مقام‌های دولت و نمایندگان مجلس درگیری داشته است.

 

قوه قضاییه ایران برای عملکردش در رابطه با حقوق‌های بالای مدیران و واگذاری غیرقانونی املاک در شهرداری تهران مورد انتقادهای شدیدی قرار گرفته است. همچنین ابهام‌هایی درباره حساب‌های بانکی این قوه مطرح شده است.

عدم رسیدگی به اتهام‌های مالی فاضل لاریجانی، برادر صادق و علی لاریجانی، و همچنین سختگیری علیه منتقدان و زندانیان سیاسی از انتقادهای دیگری است که در این ماه‌ها علیه قوه قضاییه مطرح شده است.

مقام‌های قوه قضاییه این انتقادها را رد کرده و آنها را سیاسی می‌دانند.

 

آرش صادقی کنشگر مدنی زندانی که در شصت و چهارمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود به سر می برد، شب گذشته درپی بالاآوردن مکرر خون، و وخامت شدید وضعیت جسمی اش نیمه بیهوش به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد. 

به گزارش جبهه دموکراتیک ایران آرش صادقی شب گذشته در اثر تپش قلب، تنگی نفس و افت فشار شدید و حالت تهوع و بالا آوردن مقادیر زیادی خون به بیمارستان طالقانی منتقل شد.

وی شب گذشته به حدی خون بالا آورد که در حالت نیمه بیهوش قرار گرفته است. 

پزشکان بیمارستان وضعیت وی را بسیار وخیم گزارش کرده اند و برای او دستور انجام اندوسکوپی و سرام تراپی صادر کرده اند اما آرش صادقی با وصل سرم مخالفت کرده است , سپس ماموران زندان اوین وی را بدون آنکه روی او کاری صورت دهند از بیمارستان طالقانی در همان نیمه جان به زندان اوین بازگردانده اند. 

آقای صادقی که در شصت و چهارمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی خود را به سر می برد، از مشکلاتی همچون افت فشار خون، حالت تهوع، تپش قلب، تنگی نفس، بالا آوردن لخته خون، بی خوابی مفرط، کاهش وزن شدید و لاغری مفرط، پوسته پوسته شدن پوست بدن، بریده بریده گفتن کلمات، غلظت خون بالا و خطر ایست قلبی، مشکلات معدوی و کلیوی که همگی از عوارض اعتصاب غذاست، رنج می برد. 

این در حالی است که مسئولین هیچ گونه واکنشی نسبت به خواسته ها و وضعیت وخیم جسمانی وی نشان نداده اند.

 

 

شب گذشته آرش صادقی زندانی سیاسی بند هشت زندان اوین برای دومین بار از شروع اعتصاب غذايش به علت حالت تهوع شدید، بالا اوردن لخته های خون، تپش قلب و تنگی تنفس شدید حوالی ساعت دو و نیم بامداد به بیمارستان طالقانی به صورت اورژانسی منتقل شد! 

پزشکان بیمارستان وضعیت آرش صادقی را به شدت خطرناک توصیف کرده اند و توصیه کرده اند وی باید تحت مراقبت،درمان و سرم تراپی قرار گیرد. 

اما این زندانی سیاسی با سرم تراپی مخالفت کرده و او را بدون درمان به زندان بازگردانده اند! 

آرش صادقی که در چهل و هشمين روز اعتصاب غذا به سر میبرد طی این مدت دو بار به علت شرایط وخیم جسمی به بیمارستان و چندین بار متوالی به علت افت فشار شدید، و تپش قلب و تنگی تنفس شدید به بهداری منتقل شده که با دستگاه اکسیژن به وی رسیدگی شد. 

آرش صادقی از مشکلات شدید معدوی و کلیوی، افت فشار شدید، کاهش قدرت تلکم، بالا اوردن لخته های خون، کاهش وزن 18کیلو گرمي، تپش قلب و تنگی تنفس شدید، پوست پوست شدن بدن(در اثر فقر شدید ویتامین) که همگی از عوارض اعتصاب غذاست رنج میبرد! 

این درحالیست که مسئولین زندان اوین هیچ گونه واکنشی نسبت به خواسته ها و وضعیت وخیم جسمانی آرش صادقی نشان نداده اند.

صفحه1 از10
Go to top