×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 318

گفتگوي تلويزيون نوروز با محمد زماني ; در خصوص ثبت نام حشمت طبرزدی در انتخابات مجلس

گفتگوي تلويزيون نوروز با محمد زماني سخنگوي جبهه دمكراتيك ايران شاخه برون مرز پيرامون انتخابات مجلس وعلت ثبت نام حشمت طبرزدي دبير كل جبهه دمكراتيك ايران و سخنگوی همبستگي براي حقوق بشر….

حشمت اله طبرزدی : نمایندگان خدا شرمتان باد!؟

حشمت اله طبرزدی : نمایندگان خدا شرمتان باد!؟

قبول داریم که خامنه ای و اعضای خبرگان رهبری تا شورای نگهبان و مقامات قضایی و نیروهای امنیتی سپاه و اطلاعات تا نیروی انتظامی و همه و همه، نمایندگان خدا هستند!؟ اما قانون اساسی در زیر پای این نمایندگان خدا، لگد مال شد و حق داشتن نشریه تا حق ازادی بیان تا حق داشتن حزب تا حق شرکت در تظاهرات تا حق شرکت ازادانه در سرنوشت، با سرکوب و شکنجه و اعدام و زندان، جابه جا شد! 17 سال پیش جوانی را از خانه اش می برید و از ان زمان تا کنون نه خود او، نه جسد او، و نه خبر او را به خانواده نمی دهید اما اینک پدر او، هاشم زینالی را با کتک و توهین به زندان انداخته که چرا از سرنوشت فرزند خود می پرسی!؟ گروهی از زنان و مردان را مورد ضرب و شتم قرار داده و به زندان می اندازید که چرا در برابر زندان اوین یا جای دیگر جمع شده اید!؟ باند مافیایی قدرت بر امور جامعه حاکم شده و می دزدد، می کشد، می برد و می خورد اما مردم حق ندارند در برابر زندان اوین جمع شوند و به زندانی شدن فرزندانشان اعتراض کنند!؟ ای نمایندگان خدا که خودسرانه هر کاری دوست دارید انجام می دهید، مردم حق دارند و باید بتوانند در برابر زندان اوین یا هر جای دیگر جمع شوند وبه ستم بی حد شما اعتراض کنند و می کنند. اما شرمتان باد از این همه زورگویی و ستم و دزدی و ادمکشی. تاریخ چنین ستمگرانی به خود ندیده است! اما اقای روحانی هم یادش باشد که 3 سال پیش چه وعده هایی داد و گروهی باور کردند اما اینک وضع چگونه است. نگوید و نگویند که او کاره ای نیست.ان زمان که وعده می داد و ان زمان که برایش تبلیغ می کردند باید،به فکر امروز می بودند.

حشمت اله طبرزدی-دبیر کل جبهه ی دموکراتیک ایران-3/اذرماه/1394/ خورشیدی.

اعتصاب غذای زندانی سیاسی امید علی شناس در اعتراض به یورش وحشیانه و دستگیری مادرش

به گزارش جبهه دموکراتیک ایران به نقل ازفعالین حقوق بشر و دمکراسی درایران، زندانی سیاسی امید علی شناس دراعتراض به یورش به خانواده های زندانیان سیاسی و دستگیری مادرش در حملات وحشیانه ماموران ولی فقیه آخوند علی خامنه ای دست به اعتصاب غذا زد. زندانی سیاسی امید علی شناس در اعتراض به یورش وحشیانه به خانواده های زندانیان سیاسی و فعالین سیاسی که در حمایت از زندانیان سیاسی در مقابل زندان اوین شکنجه گاه ولی فقیه آخوند علی خامنه ای تجمع کرده بودند و همچنین دستگیری و انتقال مادرش سیمین عیوض زاده به زندان قرچک ورامین در بند ۸ زندان اوین دست به اعتصاب غذا زد. او در حالی که در اعتصاب غذا بسر می برد از سلول خود خارج و در مقابل افسر نگهبانی بند ۸ زندان اوین بست نشسته است و اعلام نموده است تا زمانی که مادرش و سایر دستگیر شدگان آزاد نشوند به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد. روز شنبه ۳۰ آبان ماه هنگامی که خانوداه های زندانیان سیاسی، خانواده های مفقودین، حامیان استاد محمد علی طاهری و فعالین سیاسی در مقابل زندان اوین تجمع کرده بودند و نسبت به دستگیری عزیزانشان ،عدم اطلاع از عزیزان مفقود شده شان که سالها از آن می گذرد و صدور حکم ضدبشری و قرون وسطایی اعدام علیه استاد محمد علی طاهری اعتراض می کردند مورد یورش نیروهای سرکوبگر گارد ویژه همراه با مامورین امنیتی آخوند علی خامنه ای جنایتکار علیه بشریت و جنایتکار جنگی قرار گرفتند و با ضرب و شتم وبی حرمتی حداقل ۲۰ نفر از آنها دستگیر و ابتدا به نقاط نامعلومی منتقل شدند . سپس خانم ها از جمله خانم سیمین عیوض زاده به زندان مخوف قرچک ورامین منتقل شدند .گزارشها همچنین حاکی از آن است که پدر سعید زینالی و رضا ملک و محسن شجاع از جمله دستگیر شدگان امروز هستند.

تجمع هزاران کارگر در اعتراض به طرح تجمیع بیمه‌های درمانی

هزاران کارگر با تشکیل زنجیره‌ای انسانی به دور ساختمان سازمان تامین اجتماعی مخالفت خود با طرح تجمیع بیمه‌های درمانی را اعلام کردند. به کزارش جبهه دموکراتیک ایران به نقل از ایلنا، حدود پنج هزار کارگر روز جمعه، ۲۹ آبان با برگزاری تجمعی اعتراضی از دولت خواسته‌اند «بر اساس قانون٬ استقلال مالی و اداری تمامی بخش‌های سازمان تامین اجتماعی را تضمین کند». این تجمع که هم‌زمان با بیست‌وپنجمین مراسم سالروز تصویب قانون کار در ایران برگزار شد با انجام چندین سخنرانی و صدور قطعنامه‌ای به کار خود پایان داد. اجرای قانون الزام و مخالفت با اعمال فشارهای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی برای ادغام بخش درمان سازمان تامین اجتماعی در طرح تحول سلامت مهم‌ترین خواسته تجمع‌کنندگان اعلام شده است.

ابراز "نگرانی عمیق" کمیته مجمع عمومی سازمان ملل از نقض حقوق بشر در ایران

کمیته حقوق بشر مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز پنجشنبه ۲۸ آبان با تصویب قطعنامه‌ای «نگرانی عمیق» خود را از نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران ابراز کرده است. این قطعنامه همچنین از «سرکوب» فعالان مدنی، روزنامه نگاران و مخالفان و افزایش تصاعدی شمار اعدام ها در ایران انتقاد کرده است. به گزارش جبهه دموکراتیک ایران به نقل از رویترز، این قطعنامه غیر الزام آور توسط کانادا تهیه شده بود به کمیته سوم مجمع عمومی که ۱۹۳ عضو دارد، ارائه شد. قرار است که این قطعنامه در مجمع عمومی مطرح شود. طبق این گزارش، ۷۶ کشور به این قطعنامه رأی مثبت و ۶۸ کشور نیز رأی ممتنع دادند و در مقابل ۳۵ کشور به آن رأی منفی دادند. کشورهای اروپایی و آمریکا از این قطعنامه حمایت کردند و در مقابل روسیه، چین و سوریه از جمله کشورهایی بودند که به این قطعنامه رای منفی دادند. این قطعنامه از ایران خواسته است: به «محدودیت‌های گسترده و جدی در قانون و در عمل برای آزادی بیان، ابراز عقیده و حق برگزاری تجمع‌های مسالمت آمیز» شهروندان پایان دهد. این قطعنامه می‌گوید: آزار، ارعاب و بازداشت‌های خودسرانه فعالان مدنی، روزنامه نگاران و مخالفان در ایران همچنان ادامه دارد. در بخش دیگری از این قطعنامه از افزایش شمار اعدام در ایران ابراز نگرانی شده است. این قطعنامه همچنین از اعدام کسانی که به هنگام ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال بوده‌اند، انتقاد کرده است. پیشتر‌ بان گی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، در گزارشی به هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ایران را به «نقض حقوق بشر در ابعاد گسترده» متهم کرده بود. این گزارش به موارد «آشکار» نقض حقوق زنان، سانسور حکومتی و ایجاد محدودیت برای رسانه‌ها، فیلترینگ اینترنتی، تحدید آزادی بیان، اعمال فشار بر انجمن‌های کارگری، تبعیض علیه اقلیت‌های مذهبی و قومی، بازداشت فعالان و کنشگران حقوق بشر، اعدام در ملاء عام و صدور حکم اعدام برای نوجوانانی که پیش از سن ۱۸ سالی مرتکب جرم شده‌اند، اشاره داشت.

حشمت اله طبرزدی : به یاد پروانه و داریوش.

حشمت اله طیرزدی : به یاد پروانه و داریوش.

آذر ماه از راه می رسد و بار دیگر، ما را آذری می کند. از سه آذر اهورایی جنبش دانشجویی تا آذرخش های 77. پروانه و داریوش را به یاد می آورم؛ پوینده و مختاری و... را. یادم هست سال 76 با داریوش و پروانه، دوست شده بودم. داریوش در بین اپوزسیون، اولین کسی بود که حمله وحشیانه ی حزب اله در 24 آبان ماه 76 به دفتر اتحادیه و ضرب و شتم من و دوستانم را رسما محکوم کرد. از آن زمان رابطه ی دوستی برقرار شد و تا 2 روز پیش از فاجعه ی کارت اجین کردن او و پروانه، توسط سربازان گمنام امام زمان،(اخرین جلسه من با داریوش، 29 ابان ماه بود.) رابطه ی همکاری و دوستانه ادامه داشت. پس از آن هیچ گاه دستگاه امنیتی دست اندر کار قتل های زنجیره ای، اجازه نداد در مراسم این دو دوست عزیزم شرکت کنم. یا در زندان بودم و یا اگر در مرخصی از زندان به سر می بردم، اجازه ی حضور ندادند. البته نمی بایست می دادند. برای این که در آنجا، اگر فرصت پیدا می کردم از آن دو دوست عزیزم می گفتم و از دلایل کارت اجین کردن آنها. دستگاه به خوبی می دانست اگر پروانه زنده بماند اجازه نمی دهد راه داریوش کور شود یا به بی راهه کشیده شود. این بود که هر دو را با هم زد.و دوست داشتم در نبودن این دو سرو آزادی، کسی نام و راه آنها را نشانی بدهد، همان گونه که از خود آنها دیده و شنیده بودم اما...

در پایان سروده ی فریدون مشیری در وصف ان دو سرو همیشه ایستاده ی آزادی ...

یلی بود آن سرور ارجمند / نماد حماسه،ستون سهند به بالا همانند سهراب گرد / ز پیکار می گفت و پا می فشرد که باید برانداخت بیخ بدی / سراپا همه فرهء ایزدی دلیری همه عمر، ایران پرست / درفش گران قدر ایران ، به دست چو کوهی گران بود در سنگرش / که در راه ایران چه ارزد سرش دریغا دریغا دریغا دریغ / که اهریمنان بر کشیدند تیغ به ماوای آن یل شبیخون زدند / به نامردمی دشنه در خون زدند سحر در گشودند از آن قتلگاه / به خون غرقه دیدند خورشید وماه مشبکتن از خنجر کین شده / تن همسرش دشنه آجین شده کجا می توان برد این درد را / ستمکاری ناجوانمرد را بگیر ای جوان جای سرو سهی / که سنگر نباید بماند تهی درفش سرافراز را برفراز / که تا جاودان باد در اهتزاز

نامه ۱۵۰ فعال سیاسی و مدنی و مطبوعاتی در حمایت از شریعتی و آذرپی

به گزارش جبهه دموکراتیک ایران، صدو پنجاه فعال سیاسی و مدنی و روزنامه‌نگاران در داخل کشور در نامه ای از “علی شریعتی” و “مجید آذرپی”، دو زندانی جوان که در اعتصاب غذا به سر می برند خواسته اند که به اعتصاب غذای خود پایان دهند. در ادامه متن نامه را که کلمه منتشر کرده است بخوانید:امضاکنندگان این نامه نوشته اند: “انتظار داریم با تدبیر مسئولین امر پرونده این دو جوان که به هیچ روی تفکرات براندازانه ندارند و چنین اقداماتی نیز تاکنون نکرده‌اند، رسیدگی و ختم به خیر شود”.مجید آذرپی و علی شریعتی دو زندانی که ۱۲ آبان در نامه ای به رییس جمهور با اشاره به ظلم هایی که در دستگاه های قضایی بر فرزندان این مملکت می رود اعلام کردند که در اعتراض به ناعدالتی تا رسیدن به خواسته های قانونی شان دست به اعتصاب غذای نامحدود خواهند زد.مجید آذرپی، عضو ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی و حسن روحانی و عضو حزب اعتماد ملی تهران است که ۲۶ خرداد ۹۴ توسط نیروهای امنیتی سپاه بازداشت شد.علی شریعتی، اولین بازداشتی وزارت اطلاعات در دولت حسن روحانی است که پس از ۵ ماه انفرادی در بند امنیتی ۲۰۹ زندان اوین، به بند ۸ زندان اوین منتقل شده و پس از مدتی در دادگاه بدوی از سوی قاضی صلواتی به ۱۲ سال و ۹ ماه حبس محکوم شد.در این مدت خانواده های زندانیان سیاسی، مادر مرحوم کریم بیگی، مصطفی تاجزاده و رسول منتجب نیا از آنان درخواست کرده اند که به اعتصاب خود پایان دهند.متن نامه درخواست ۱۵۰ فعال سیاسی و مدنی به این دو زندانی سیاسی:بیش از ١۵ روز است که از اعتصاب غذای دو زندانی حامی دولت تدبیر و امید، علی شریعتی و مجید آذرپی می‌گذرد. این دو فعال مدنیِ محبوس در زندان اوین، به دلیل اعتراض به پرونده سازی علیه خود و نیز روند ناعادلانه رسیدگی به پرونده‌هایشان دست به اعتصاب غذا زده‌اند.ما جمعی از فعالین سیاسی و مدنی و روزنامه‌نگاران ضمن درخواست رسیدگی عادلانه به پرونده این دو جوان از سوی قوه قضاییه و پیگیری دولت تدبیر و امید در این رابطه، با توجه به اینکه اعتصاب غذای طولانی مدت صدمات جبران ناپذیری بر سلامتی و جسم می‌زند، از علی شریعتی و مجید آذرپی درخواست می‌کنیم اعتصاب غذای خود را بشکنند و انتظار داریم با تدبیر مسئولین امر پرونده این دو جوان که به هیچ روی تفکرات براندازانه ندارند و چنین اقداماتی نیز تاکنون نکرده‌اند، رسیدگی و ختم به خیر شود. اسامی امضاکنندگان به ترتیب حروف الفبا: آدینه مرادعلى بیگى آدینه بهشتی آذر منصورى آرش موسوى آرمین موسوی آریا آرام نژاد ابوالحسن على قارداشى احسان ابراهیمى اسماعیل صحابه افسانه قبادوز اقدس کشوری اکرم مصباح امید خوارزمیان امید نوروزیان امیر تنها امیر کلهر امیرحسین قنبرى امیرحسین مصلى امیرخسرو دلیرثانى امیرعلى مرادى امین احمدیان امین چالاکى امین فریدیحیایى امین قلعه اى بابک قناد بهروز شاهرخ نیا بهمن برنادل پرستو بیرانوند پرستو سرمدى پرستو متین زاده پرهام لطفى پروانه آل بویه پروانه جوانمردی پروین فهیمى پریسا کریمى پژمان ظفرمند پوران شهپر پونه حسنى پیمان احمدى ثریا یوسفی جبار بخشنده جواد علیخانى جواد هنرور حسین سربندى حمید امیرپور حمیدرضا ایزدیارى حمیدرضا خادم حوریه فرج زاده خدیجه اصغرى خورشید اصغری رزیتا روزبهانی رضا انصارى راد رضا فریدیحیایى رقیه زارع ریحانه طباطبایى زهرا ربانى املشى زهرا رحیمى زهرا روح الامین ژیلا مکوندى ساجده عرب سرخى ساجده کیانوش راد سارا خرمن بیز سحر سپهری سعید نعیمى سکینه خاتون خرمن بیز سمیه عالمى پسند سهیلا شارقی سولماز ایکدر سیاوش حاتم سیدصابر ابطحى سیدمحمد ابراهیمى سیده تارا یحیى نژاد شیاده سیدصدرا میردامادی شاهرخ مقیمی شهلا غریب زاده شهناز اکملى شهین امیدخدا صبا شعردوست صدیقه حسین نژاد طاهره احمدى دستجردى طاهره نقى ئى عباس صمدیان عشرت بستجانى على حکمت علیرضا خادمى علیرضا محسنى دولابى علیرضا جباری غنچه قوامى فاطمه آدینه وند فخرالسادات محتشمى پور فرزانه دشتى فرزانه محبوب فریده امیرشکارى کاظم معتمد کبرى کربلایى کتایون گلرخ کیانوش مظفرى گلشید شهیدى گوهر شمیرانی گیتى اسداللهى لیلا ایپکچى لیلا لیاقت لیدا فاضلی مجتبى ابطحى مجید تمجیدى مجید درى محبوبه کرمى محبوبه محمدى پوربقال محترم حبیبی محمدامین صالحى محمدحسن یوسف پور سیفى محمدصادق ربانى املشى محمدعلى ولایتى محمدرضا شهبازى محمدرضا مقیسه مرجان طباطبایى مریم امیر فریار مریم انورى مریم ایزدیان مریم سادات یحیوى مریم شربت دار قدس مریم حبیبی مریم خلیل نژاد مژگان مرادى مستانه سیدنژاد مسعود کاظمى مصطفى مرادویسى مصطفى نیلى معصومه دهقان معصومه عنایت ملیحه کریم الدینى منیژه رییسی مهدى اقبال مهدى تاجیک مهدى خدایى مهدى مصطفوى مهدى نوذر مهدیه گلرو مهرک عندلیبى مهسا پورمقررى مهشید شهیدى میترا اعتزاد میثم رستملو میثم مشایخ نادر بابایى ناهید مولوى نرگس اقاجانیان نسرین فرومند نفیسه نعمتى هما اسداللهى

تصویب شصت و دومین قطعنامه محکومیت نقض حقوق بشر در ایران توسط ملل متحد

به گزارش جبهه دموکراتیک ایران، قطعنامه ارتقاء و حمایت از حقوق بشر در جمهوری اسلامی ایران دقایقی قبل با 76 رای موافق، 35 رای مخالف و 68 غایب در کمیته سوم سازمان ملل متحد تصویب شد، پیش تر 36 سازمان حقوق بشری با نگارش نامه ای خواهان حمایت فراگیر اعضای مجمع عمومی از این قطعنامه شده بودند. تصویب این قطعنامه در مرحله بعد از رفع تحریم ها یک اقدام امیدوار کننده بود. در رای گیری عمومی امروز کشورهای زیر به حمایت از ایران به قطعنامه رای منفی دادند: افغانستان، الجزیره، ارمنستان، بنگلادش، بلاروس، بولیوی، برمه، برونئی، کامبوج، چین، کومور، کوبا، کره شمالی، اکوادور، مصر، اریتره، هند، اندونزی، عراق، قزاقستان، لبنان، میانمار، نیکاراگوئه، عمان، پاکستان، روسیه، سودان، سوریه، تاجیسکتان، ترکمنستان، ازبکستان، ونزوئلا، ویتنام، زامبیا و البته خود ایران.

آزادی محمد کریمی با وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از بند ۲۰۹ زندان اوین

به گزارش جبهه دموکراتیک ایران به نقل از کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی، «محمد کریمی» فعال مدنی و یکی از شرکت کنندگان در تجمع های دوشنبه های اعتراضی در مقابل دفتر لاستیک دنا واقع در میدان ونک نبش خیابان گاندی، که پیش تر در روز سه شنبه ۱۴ مهر ماه ۱۳۹۴ بدون کوچکترین توضیحی در کوچه منتهی به منزل خود از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و به بند عمومی زندان اوین منتقل شد، عصر روز جاری با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی از بند ۲۰۹ زندان اوین آزاد شد. ماموران امنیتی پس از بازداشت «محمد کریمی» در روز سه شنبه ۱۴ مهر ماه ۱۳۹۴ کلید منزل این فعال مدنی را از او گرفته و بدون اطلاع قبلی به همسر او با در دست داشتن حکم وارد منزل شده و پس از تفتیش منزل تمامی وسایل شخصی پدری و نامبرده از قبیل صورت حساب های کاری و دست چک را ظبط و با خود برده اند” پرونده این فعال مدنی پیش تر جهت بررسی و رسیدگی به شعبه ۶ بازپرسی دادسرای اوین ارسال شده است.

چهارمین مورد خودکشی دانش‌آموزان در آبان ماه

با خودکشی یک دانش‌آموز ۱۶ ساله در خراسان جنوبی، تعداد خودکشی‌های دانش‌آموزان در ماه آبان امسال به چهار نفر رسید. به گزارش جبهه دموکراتیک ایران به نقل از خبرگزاری قوه قضاییه ایران، این دانش‌آموز در یک مدرسه شبانه روزی در شهرستان زیرکوه مشغول به تحصیل بود و قبل از خودکشی پدرش او را "نکوهش" کرده بود. پیش از این نیز خبر مرگ سه کودک دیگر گزارش شده بود. ششم آبان ماه شوان هاوری، دانش‌آموز ۱۰ ساله در شهرستان اشنویه در استان آذربایجان غربی خود را حلق آویز کرد. در همان روزها خبر رسید که یک دانش‌آموز ۱۰ ساله در تهران با روسری خود را دار زده است و روز هفدهم آبان ماه نیز دانش‌آموز ۱۴ ساله‌ای به نام فرشاد در شهر رستم کلا در استان مازندران به زندگی خود پایان داد. هیچ آمار رسمی درباره تعداد خودکشی‌ دانش‌آموزان در ماه‌ها و سال‌های گذشته وجود ندارد و درباره دلایل خودکشی‌های آبان ماه نیز اخبار متناقضی منتشر شده است. بر اساس آمارهای سازمان پزشکی قانونی ایران، در سال‌های گذشته بیشترین آمار خودکشی در بازه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال بوده است. در مورد روش‌های خودکشی نیز حلق آویز کردن در مردان و خودکشی با سم و دارو در زنان بیشترین فراوانی را داشته است.

صفحه1 از90
Go to top