بازی رسانه ای اطلاعات سپاه با حکم اعدام طاهری

در آستانه انتخابات و ایجاد فضاهای رقابتی در کشور، رسانه‌های دولتی که در انحصار جناح حاکم و نهادهای امنیتی و سازمان‌های زیرمجموعه ‏اطلاعات‌سپاه‌پاسداران‬ هستند با دست زدن به بازی‌هایی تکراری سعی در عوام فریبی و اجرای نقشه‌های شوم اقیلیت‌های اقتدارگرا دارند. 

 

این رسانه‌های وابسته با انتشار اخباری به ظاهر امیدوار کننده سعی در سرکوب نرم نارضایتی‌ها و ایجاد فضایی با تنش هر چه کمتر برای انتخابات پیش رو دارند. از این رو با مرخصی دادن به زندانیان عقیدتی و یا عفو مشروط برخی از آن‌ها و انتشار تیترهای امیدوارکننده، هدف ایجاد سرخوشی کاذب در اذهان عمومی را دنبال می‌کنند. 

در چنین فضایی در روز ۲۹ آذر ماه، بیش از ۳۰ رسانه دولتی با انتشار تی‌تر «نقض حکم اعدام محمدعلی طاهری» پرده از بازی رسانه‌ای تکراری سپاه پاسداران برداشتند. بازی نخ نمایی که یادآور اقدام هماهنگ همین رسانه‌ها در انتشار اعلام شفاهی حکم ‫اعدام‬ محمدعلی طاهری به وکیل وی و به راه اندازی روندی از تایید و تکذیب این خبر توسط قوه قضاییه است. طرحی که موجب شد ابلاغ رسمی حکم اعدام محمدعلی طاهری، کمترین واکنش افکار عمومی را به همراه داشته باشد. 

در نخ نما بودن و بچگانه بودن این توطئه رسانه‌ای همین بس که محمدرضا انهاری، که از مهره‌های دون پایه اطلاعات سپاه در عناد با ‫‏محمدعلی‌طاهری‬ و مجموعه ‫‏عرفان‌حلقه‬ است، آن را شانتاژ کاری بخواند. 

به گزارش ‫کمپین‌نه‌به‌اعدام‌محمدعلی‌طاهری‬، انهاری در یک پیام صوتی، با اشاره به عدم سازگاری تی‌تر با محتوای خبر درج شده در سایت‌هایی چون ایسنا‬، ‫‏تسنیم‬ و ‏فارس‌نیوز‬ آن‌ها را متهم به دروغ‌پردازی کرد. 

انهاری در ادامه پیام خود از ادامه تلاش‌هایش برای پرونده سازی علیه محمدعلی طاهری خبر داد. وی گفت: «البته ما منتظر اعدام آقای طاهری نیستیم بلکه عقاید و آموزه‌های آقای طاهری باید اعدام شود. ان شاء الله که ایشان اعدام نشوند ولی اعتقادات و ادعاهای خرافی ایشان را باید دفن بکنیم.» 

این در حالی است که این کمک بازجوی اطلاعات سپاه در مطلبی که در روزنامه ‫#‏کیهان‬ در روز ۲۵ آذر منتشر کرده بود گفت: «اگر طاهری روزی صد بار اعدام شود هم کم است» 

با نگاهی به این اظهار نظر از جانب مهره‌های معاند محمدعلی طاهری و ادامه سم پاشی و تخریب آموزه‌ها و شخصیت محمدعلی طاهری در نشریه‌هایی نظیر کیهان و برگزاری همایش‌هایی برای تخریب محمدعلی طاهری، نظیر آنچه در دانشگاه آزاد ‏تبریز‬ وعده داده شده و افزایش تصاعدی اقدامات مشابه علیه محمدعلی طاهری، در می‌یابیم که پرونده سازی علیه محمدعلی طاهری با شدت هر چه تمام‌تر در جریان است و نقض حکم اعدام در ‫دیوان‌عالی‬ و ارجاع پرونده به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب، که رای بدوی اعدام را صادر کرده بود، نیز هم راستا با همین توطئه جاری بوده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Go to top