همسر احمدرضا جلالی به روحانی: نقض حقوق شهروندی همسرم را بررسی کنید

به گزارش جبهه دموکراتیک ایران و به نقل از بی بی سی همسر احمدرضا جلالی در نامه‌ای به حسن روحانی رییس جمهور ایران از او خواسته "تا دیر نشده هیئتی بی‌طرف" و مورد تایید خودش را مامور کند که عملکرد "خلاف" بازجویان وزارت اطلاعات دولت خود را در نقض حقوق شهروندی همسرش بررسی کند.

در این نامه ویدا مهران نیا، همسر پژوهشگر ایرانی که به اتهام جاسوسی برای "موساد" به اعدام محکوم شده، به پخش فیلمی از تلویزیون دولتی ایران اعتراض کرد که به گفته وزارت اطلاعات ایران حاوی "اعترافات" آقای جلالی به جاسوسی بوده است.

آقای جلالی، پزشک متخصص که در دانشگاه‌های اروپایی مشغول تحقیق بود در آوریل سال ۲۰۱۶ در جریان سفری به ایران دستگیر شد.

دو ماه پیش آقای جلالی در دادگاهی در ایران به اتهام "محاربه" و "همکاری با دولت اسرائیل" به اعدام محکوم شد. این پرونده به دیوان عالی ارجاع شد و به گفته عفو بین‌الملل و خانواده آقای جلالی این حکم، ده روز پیش در دیوان عالی در پشت درهای بسته تایید شده است.

چند روز بعد شبکه خبر ایران "مستندی" به نام "تیشه به ریشه" را پخش کرد که معاونت ضد جاسوسی وزارت اطلاعات ایران تهیه کرده بود و در آن عنوان شد که آقای جلالی در یکی از دوره‌های آموزشی خارج کشور "در تور اطلاعاتی سازمان موساد" افتاده و اطلاعات او به موساد منجر به ترور دانشمندان هسته‌ای ایران شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Go to top