بی خبری از وضعیت حشمت طبرزدی

حشمت طبرزدی دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران امروز ۲۸ اردیبهشت ساعت ۱۰ صبح برای  دیدار دکتر محمد ملکی  از منزل خارج و پس از ۱۲ ساعت هنوز به منزل مراجعت نکرده است.

 

یک منبع آگاه اذعان کرد که ایشان  توسط مأموران وزارات اطلاعات دستگير و به بند ٢٠٩ زندان  اوين منتقل شده است .

در این رابطه پسر حشمت طبرزدی ، آبتین (علی ) طبرزدی در صفحه فیس‌بوک  خود نوشته است: امروز ۲۸ اردیبهشت ساعت ۱۰ صبح پدر به عزم دیدار یکی از دوستان منزل را ترک می‌کنند. اکنون پس از دوازده ساعت هیچ خبری از ایشان در دست نیست .احتمال بسیار ایشان در خیابان بازداشت شده‌اند، پیش‌تر در آستانه شب چهارشنبه سوری احضاریه از دادسرای اوین به درب منزل ارسال شده بود که پدر از گرفتنان امتناع کرده و مأمورین نتیجه عدم حضور را جلب عنوان کرده بودند
محکومیت مهندس طبرزدی پس از گذران پنج سال و نیم حبس در تاریخ ۹ تیر سال ۹۴ به اتمام رسید. 
ما اعضای خانواده همچنان چشم به راه ایشان هستیم.

آقای طبرزدی پیش‌تر  در مورد احضار کردنش  در صفحه‌ات شبکه‌های اجتماعی نوشته بود: «امروز دوباره زنگ در خانه را زدند. دو نفر موتور سوار و با ریش و هیئت شناخته شده برای همه‌ی ما. گفتند از دادستانی ویژه مقدس واقع در زندان اوین آمده ایم. برای حشمت طبرزدی احضاریه داریم. گفتم بگذارید پشت در و بروید، من نمی‌شناسم کی هستید و این در باز نمی‌شود.»
آقای طبرزدی نوشته است که از باز کردن در و پذیرش و امضای احضاریه خودداری کرده ولی آنها گفته‌اند که باید صبح چهارشنبه ساعت ۹ صبح در دادسرا حاضر شود.

در گفته‌های مأموران اشاره‌ای به اتهامات و دلایل احضار نشده است ولی آقای طبرزدی نوشته است: “چه در بازپرسی حاضر شوم چه نشوم، اما حرف نخواهم زد. هیچ وثیقه و کفالت نخواهم گذاشت. اگر بازداشت کنند، از همان لحظه اول اعتصاب غذا خواهم بود.”

حشمت اله طبرزدی، دبیر کل جبهه دموکراتیک ایران از فعالان سیاسی منتقد حکومت ایران است که طی ساهای گذشته به طور متناوب بازداشت و زندانی شده است.


این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
Go to top