آخرین وضعیت پرونده فعال مدنی، اسماعیل احمدی راغب از زبان خودش/ سند

 اسماعیل(زرتشت) احمدی راغب فعال مدنی که بارها بدلیل اعتراضات مسالمت آمیز مدنی، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و روانه زندان شده است در آخرین حکم صادره، توسط دادگاه انقلاب شهریار به نه ماه زندان محکوم گردید.

به گزارش جبهه دموکراتیک ایران به نقل از رادیو فرهنگ سوئد، این فعال مدنی در رابطه با وضعیت پرونده خود گفت: ۲۳ آبان ۹۵ با شکایت وزارت اطلاعات و توسط ماموران وزارت در خانه بازداشت و به سلول انفرادی ۲۰۹ وزارت اطلاعات در اوین منتقل شدم . پس از دو هفته اعتصاب غذا ، مرا به بازپرسی دادگاه انقلاب شهریار آوردند ، اتهام، همانند دفعه پیش، تبلیغ علیه نظام بود . پس از تفهیم اتهام به بند ۴ اوین بازگردانده شدم و باز هم دست به اعتصاب غذا زدم، این بار به مدت ۲۰ روز اعتصاب غذا کردم و حدود ۱۶کیلوگرم کاهش وزن داشتم. با سپردن وثیقه صد میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شدم.

این زندانی سیاسی در ادامه افزود، ۱۲ اردیبهشت ۹۶ دوباره به دادگاه احضار می شوم، بدون وکیل، بدون هیات منصفه و نبود رسانه های گروهی دادگاه برگزار شد. دو روزقبل از دادگاه تجدید نظر، پرونده قبلی که آن هم تبلیغ برعلیه نظام بود، در تهران برگزار گردید و ساعتی پس از آن پیامکی برای من آمد که حکم پرونده جدیدم صادر شده است .

آقای احمدی راغب در پایان به رادیو فرهنگ گفت: دیروز به شعبه یک دادگاه انقلاب شهریار رفتم . مدیر دفتر حتا حکم را نشانم نداد و گفت: ۹ ماه زندان برای شما صادر شده است !؟ گفتم یک برگ از حکم را به من بدهید یا به نشانی خانه ام بفرستید، گفت : قاضی دستور داده فقط ابلاغ حضوری انجام دهیم . گفتم از رسانه ای کردن حکم می ترسید؟ این حکایت سال ها فعالیت مدنی و سیاسی روشن و شفاف یک شهروند آزاد ایرانی است .

به هر روی دمکراسی ، عدالت ، حاکمیت قانون ، احترام به حقوق بشر ، آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی ، لغو اعدام ، نبود نابرابر جنسی و عقیدتی ، آزادی بیان و قلم ، جدایی دین از دولت ، دستگاه قضایی مستقل و دادگر ، عدم دخالت نهادهای امنیتی و اطلاعاتی در احکام قضایی و ... همواره از خواسته ها یی بوده که برایش می نویسم ، دستگاه قدرت را نقد می کنم‌ و این تلاش ها ادامه خواهد داشت.

 

پاینده ایران . اسماعیل ( زرتشت) احمدی راغب .

 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
Go to top