تهدید مریم اکبری منفرد به زندان بیشتر و تبعید

به گزارش سازمان عفو بین الملل، وزارت اطلاعات زندانی عقیدتی مریم اکبری منفرد به سه سال زندان بیش‌تر و تبعید به یک زندان دورافتاده تهدید کرده‌است.

 این تهدیدها به تلافی شکایت او در زمینه حقیقت‌طلبی و دادخواهی برای اعدا‌م‌ فراقضایی خواهر و برادرش در تابستان ۱۳۶۷ مطرح می‌شود. او از سال ۱۳۸۸ در زندان اوین دوران محکومیت ۱۵ ساله‌اش را سپری می‌کند.

در تاریخ ۲۳ اردیبهشت، همسر مریم اکبری منفرد، حسن جعفری، پس از احضار تلفنی برای بازجویی در دفتر وزارت اطلاعات تهران حاضر شد. به او هیچ دلیلی برای احضار داده نشد. حسن جعفری گفته که در وزارت اطلاعات، ماموران اطلاعات به او توهین کرده و تهدید کرده‌اند که همسرش با سه سال زندان بیش‌تر و تبعید به زندانی در سیستان و بلوچستان مواجه خواهد شد. ماموران اطلاعات اخطار دادند که این تهدیدات را به اجرا می‌گذارند مگر این‌که مریم اکبری منفرد نامه نگاری و اطلاع رسانی در مورد سرنوشت و محل دفن چند هزار زندانی، از جمله خواهر و برادرش که به طور فراقضایی در سال ۱۳6۷ اعدام شدند را متوقف کند. مریم اکبری منفرد از مهر ۱۳۹۵ که در دادسرای تهران یک شکایت رسمی ثبت کرد، چندین نامه نوشته است و درخواست خود از مقامات برای انجام تحقیقات رسمی در مورد قتل عام ۱۳۶۷، افشای محل گورهای دسته‌جمعی که زندانیان در آن دفن شده‌اند و شناسایی هویت عاملین و آمرین را پیگیری کرده است.

 

منبع

سازمان عدالت برای ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Go to top