درهای "شهر شراب" در فرانسه به روی گردشگران گشوده شد

" شهر شراب"* در شهر بوردو، واقع در جنوب غرب فرانسه، روز سه‌شنبه ۳۱ مه / ۱۱ خرداد با حضور فرانسوا هولاند، رئیس جمهوری این کشور گشایش یافت. "شهر شراب" محلی برای آشنایی گردشگران با تاریخ و فرهنگ شراب است.

 

 به گزارش خبرگزاری فرانسه، " شهر شراب"* درباره این نوشیدنی ۸ هزار ساله و حضور آن در تاریخ، فلسفه و صنعتگری در همه دنیا برای بازدیدکنندگان می‌گوید. پیش‌بینی می‌شود که این شهر سالانه پذیرای نزدیک به نیم میلیون بازدیدکننده باشد.

فیلیپ مَسُل، مدیر این مرکز می‌گوید: «جوهر این مکان، فرهنگی است.» به گفته وی «در این مرکز درباره متمدن شدن شراب، درباره هنر و دانش تولید آن صحبت می‌شود تا گردشگران با یک دانش واقعی درباره آن بازگردند».

وی تأکید می‌کند که "شهر شراب" برنامه‌های مختلف آموزشی، همچنین رستوران‌ها، بارها و انبارهای شراب بسیار دارد و تقریباً ۱۴ هزار بوتیک در آنجا وجود دارد.

ساخت این بنا با مساحت ۱۴ هزار متر مربع و ارتفاع ۵۵ متر حدود ۸۱ میلیون یورو هزینه داشته است که بیش از ۸۰ درصد آن توسط بخش عمومی و باقی مانده هم توسط ۷۷ شرکت خصوصی تأمین شده است.

معماری مدرن این بنا که به شکل لوله‌ای پیچ خورده به سمت بالا می‌رود، در بخشی از آلومینیوم طلایی رنگ و در قسمت‌های بالایی از شیشه است.

در "شهر شراب" برنامه‌های ویژه‌ای برای گردشگران و بازدیدکنندگان تعبیه شده تا آنها با تاریخ و فرهنگ شراب آشنا شوند. همچنین در این شهر، برنامه‌های جنبی از جمله کنسرت، نمایش و آتلیه‌های مختلف هم وجود دارد.

شهر "بوردو" که از سوی سازمان جهانی یونسکو به عنوان میراث جهانی انتخاب شده، علاوه بر اینکه قطب اقتصادی در فرانسه و پایتخت شراب و شامپاین در جهان است، با زندگی فرهنگی بسیار فعال، به عنوان یک مرکز روشنفکری و هنری نیز در فرانسه شناخته شده است. این شهر، موطن نویسندگان و نقاشان شناخته شده‌ای چون مونتسکیو، موریاک و آلبرمارکه بوده است. معماری این شهر نیز بسیار ویژه و قابل توجه است.

شهر "بوردو" در سال میلادی گذشته، حدود ۶ میلیون گردشگر داشت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Go to top