دمیرتاش: به جزیر رو کنید و زنجیره انسانی تشکیل دهید

صلاح‌الدین دمیرتاش, رئیس مشترک حزب ه.د.پ گفت:«به شهرستان جزیر رو کنید و گرداگرد آن زنجیره انسانی تشکیل دهید». وی از کردستانیان مقیم اروپا هم خواست که افکار عمومی بین‌المللی را از این مسئله مطلع سازند».

 دمیرتاش از طریق تماس تلفنی با شبکه تلویزیونی «مدنوچه» از کردهای مقیم اروپا خواست همانند دوران مقاومت کوبانی به پا خیزند. دمیرتاش خاطرنشان کرد که جزیر درحال مبدل شدن به کربلا و غزه است».

دمیرتاش در مورد تهدیدهای دولت ترکیه مبنی بر دست زدن به قتل‌عام, به عموم مردم هشدار داد. وی اظهار کرد که می‌خواهند خود را به مردم جزیر برسانند که چندین روز است با خطر قتل‌عام روبرو شده‌اند و افزود:«خلقمان چندین روز است مقاومت می‌کند. مردم منطقه بوتان سالهاست به مقاومت خود ادامه می‌دهد. مقاومتی تاریخی و روزانه. جزیر به لحاظ تاریخی درحال مبدل شدن به کربلا و به لحاظ وضعیت روزانه هم در حال مبدل شدن به غزه است».

دمیرتاش بیان کرد که نمی‌خواهند نظامیان ارتش و پلیس ترکیه هم کشته شوند و تلاش می‌کنند جلوی مرگ و میرها را بگیرند . وی ضمن ابراز نارضایتی در خصوص اظهارات اردوغان که گفته بود «برای برهم زدن آرامش می‌روید» گفت:«انسان‌ها می‌میرند و کشته می‌شوند, ما به کمک آنها می‌شتابیم. چطور این برهم زدن آرامش و امنیت است! مشخص است که جنایات بزرگی صورت می‌گیرد که می‌خواهند بر آن سرپوش بگذارند. نمی‌خواهند ما خود را به جزیر برسانیم».

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Go to top