شیخ نمر قربانی رژیم سرکوبگر حاکم بر ایران شد. 

دولت اسلامی عربستان گردن شیخ نمر و بیش از ۴۰ نفر دیگر را شمشیر زد که اقدامی وحشیانه، ضد حقوق بشری و به سبک دولت اسلامی عراق و شام- داعش -و به شدت محکوم است. 

 

همان گونه که اقدامات ضد حقوق بشری و وحشیانه ی رژیم اسلامی حاکم بر ایران در اعدام سنی مذهب‌ها و بلکه بیش از هزار تن، فقط در یک سال گذشته، همیشه محکوم بوده است. 

منطقه گرفتار دولت‌ها و نیروهای وفادار به اسلام سیاسی است که خواهان اجرای قوانین شریعت به جا مانده از ۱۴۰۰ سال پیش هستند و تا زمانی که دموکراسی سکولار و حقوق بشر، در منطقه برقرار نشود، باید در انتظار چنین وحشی‌گری‌ها و خشونت ورزی از سوی اسلام سیاسی و حکومتی باشیم. 

اما عکس العمل نیروهای رژیم اسلامگرای حاکم بر ایران در حمله به سفارتخانه ی دولت اسلامی عربستان، که بیش از هر چیز نشانگر جنگ فرقه‌ای بین دو رژیم است، یک بار دیگر نشان داد، رژیم حاکم بر ایران به هیچ معاهده بین المللی وفادار نیست و هر انچه از دستش بر می‌‌اید انجام می‌دهد تا قدرت خود را بر دیگران تحمیل کند که البته رهبر رژیم و سپاه پاسدار- حزب بعث حاکم- تهدید به اقدام تلافی جویانه کرده بودند و نیرو‌های تحت امر، به ان تهدید و به صورت سازمان یافته عمل کردند اگرچه تلاش خواهند کرد ان را به گردن نیرو‌های مخالف بیندازند تا از افتضاح به بار اورده، بکاهند. 

آن‌ها با تهدید و عمل به ان اثبات کردند که با تحریک شیخ نمر و همراهان،آن‌ها را برای قربانی شدن آماده کرده بودند و بهانه به دولت عربستان داده بودند و اینک، این مردم ایران هستند که با پرداخت خسارت‌های مادی و معنوی می‌بایست هزینه ی جنگ فرقه‌ای بین دول و نیرو‌های اسلام گرای حاکم بر منطقه را پرداخت کنند و ایران یک بار دیگر به عنوان یک کشور تروریستی، در اذهان جهانیان معرفی شود. 

در این میانه اما سر افکندگی مجدد برای دولت روحانی است که حتا توان محافظت از سفارتخانه‌ها را ندارد تا چه رسد که بخواهد از حقوق شهروندان در برابر تجاوزات نیرو‌های وفادار به ولایت مطلقه فقیه حمایت کند. 

امروز مردم ایران و ملل منطقه به بلای بزرگ اسلام حکومتی و سیاسی گرفتار هستند که فقط با اتحاد دموکراسی خواهان سکولار و آزادیخواهان مخالف خشونت ورزی و اعدام و شکنجه، امکان رهایی از ان وجود دارد.

حشمت طبرزدی

دبیرکل جبهه دموکراتیک ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Go to top