دومین قطعنامه شورای دموکراسی خواهان ایران

دومین کنفرانس « شوراى دموکراسی خواهان ایران » که بزرگترین ائتلاف گروه‌های سیاسی اپوزسیون در خارج با شعار تغییر رژیم از طریق جنبش های مردمی دموکراتیک و مسالمت آمیز در ایران به شمار می رود، روزهای شنبه و یکشنبه 14 و 15 جولای 2018 ( ۲۳ و ۲۴ تیر ۱۳۹۷) در شهر کلن آلمان ، برگزار شد. این شورا، ائتلافی از سازمان‌ها احزاب و تشکل‌های مدنی و سیاسى ایرانى در خارج است که شامل جبهه دموکراتیک ایران ، حزب کومله کردستان ایران ، حزب تضامن دموکراتیک اهواز ، کانون فرهنگی سیاسی آذربایجان ، حزب دمکرات کردستان ، حزب مردم بلوچستان ، کانون فرهنگی سیاسی ترکمن ، جبهه متحد بلوچستان، جنبش همبستگی ستم دیدگان دادخواه،حزب اتحاد لرستان وکهگیلویه و بویراحمد و تعدادی از تشکل‎های کارگری و مدنى و تعدادى از فعالان سیاسى مستقل هستند ، و در ماه نوامبر گذشته ( 27 آبان 96) اعلام موجودیت کرد.

دومین کنفرانس شورای دمکراسی خواهان ایران با هدف گذار از کلیت جمهوری اسلامی و استقرار و نهادینه کردن دمکراسی در ایران مورد استقبال زیادی قرار گرفته است .این کنفراس دومین قطعنامه خود را در پایان صادر نمود .

دومین قطعنامه شورای دمکراسی خواهان ایران شورای دموکراسی خواهان ایران با برگزاری دومین کنفرانس موفق خود گام بزرگ دیگری در راه به ثمر رساندن آزادی و عدالت و استقرار دموکراسی در ایران برداشته است. این شورا که از مجموع احزاب و سازمانهای متعلق به ملیتها و اقوام ایرانی و احزاب و سازمانهای مرکزی شامل کرد، بلوچ، عرب، لر، ترکمن صحرا، ترک آدربایجان و فارس تشکیل شده است با اتحاد خود یک اقدام تاریخی را به انجام رسانده است که هدف آن نفی هرگونه استبداد در ایران و ایجاد زمینه مناسب سیاسی، اقتصادی و آزادی فرهنگها و فراهم نمودن شرایط مناسب اجتماعی برای زیست مسالمت آمیز ملیتها و اقوام ساکن ایران است.

کشور ایران سرزمینی است بزرگ با منابع و ثروت فراوان و مردمانی رنجدیده که هم اکنون زیر سخت ترین فشارهای حکومت جمهوری اسلامی قرار دارند. حکومتی فاسد که با استفاده از سرکوب;ثروت مردم را از دستشان خارج نموده و صرف منافع فرقه ای خود و سیاستهای جنگ طلبانه در منطقه خاورمیانه نموده است. دومین کنفرانس این شورا به منظور حل پایه ای ترین مشکلات اپوزیسیون یعنی پراکندگی و عدم انسجام و همبستگی در میان آنها پرداخت و گامی دیگر در راه به ثمر رساندن اهداف خود برداشت.

با برگزاری دومین کنفرانس شورای دموکراسی خواهان ایران فصول مشترک اهداف و استراژی کنفرانس به شرح ذیل پیگیری شد.

1..این کنفرانس در پاسخ به ضرورتهای اصلی شرایط کنونی یعنی اتحاد و همبستگی بین نیروهای اپوزیسیون و آماده نمودن زمینه های آن در حد وسیع وارد گفتگو شده است.

2..در این کنفرانس جمهوری اسلامی به عنوان یک حکومت فاسد، رانت خوار، ضد منافع ملی و ضد امنیت ملی شناخته شده و باید از قدرت ساقط شود. این خواسته دموکراسی خواهان ایران است.

3..سقوط جمهوری اسلامی ضروری است بدست مردم ایران از طریق جنبشهای اعتراضی آنها و با حمایت شورای دموکراسی خواهان ایران در اتحاد با اپوزیسیون سراسری عملی شود.

4..تاکید شده است که، استقرار دموکراسی به منظور برقراری آزادی و عدالت در کشور متکثرایران هدف سیاسی و اجتماعی این کنفرانس و مبنایی برای اتحاد و همبستگی نیروهای اپوزیسیون است.

5..تشکیل آلترناتیو دموکراتیک، گامی مهم برای تغییر جمهوری اسلامی و محوری برای طرح برنامه های فوری در ایران پس از جمهوری اسلامی خواهد بود.

6..در این کنفرانس از سیاستهای اتحادیه اروپا به ویژه آلمان، انگلیس و فرانسه در رابطه با جمهوری اسلامی انتقاد شده و از آنها خواسته شد که دست از حمایت از جمهوری مستبد و فاسد اسلامی

برداشته و از خواسته های مردم ستم دیده ایران و منافع دراز مدت کشور ایران اعلام حمایت نمایند.

دبیر خانه شورای دموکراسی خواهان ایران

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Go to top