حکم حبس برادر حسن روحانی صادر شد

سرپرست مجتمع قضائی کارکنان دولت از صدور حکم حبس حسین فریدون، برادر رئیس جمهور خبر داد. حمیدرضا حسینی گفت این حکم هنوز قطعی نیست. حسین فریدون به "فساد مالی" و "دخالت در برخی عزل‌ونصب‌ها" متهم شده است.

حمیدرضا حسینی، سرپرست مجتمع قضایی کارکنان دولت، صبح روز شنبه ۱۴ اردیبهشت (۴ ماه مه) در جمع خبرنگاران در تهران از صدور حکم حبس برای حسین فریدون، برادر حسن روحانی، رئیس جمهور ایران خبر داد.

سرپرست مجتمع قضایی کارکنان دولت گفت: «این فرد در حکم دادگاه در ارتباط با برخی اتهامات تبرئه و در ارتباط با بخش دیگری از اتهامات، به حبس محکوم شده که با توجه به قطعی نبودن حکم صادره از بیان جزئیات معذورم.»

 به گزارش رسانه‌های ایران، حسینی در پاسخ به این سوال که "فریدون پرونده دیگری نیز در دادسرا دارد؟" گفت: «آن پرونده در دادسرا است و فعلاً برای ما ارسال نشده است.»

حسین فریدون علاوه بر نسبت برادری با حسن روحانی رئیس جمهور، مشاور و دستیار ویژه او نیز بود. در آخرین دور مذاکرات هسته‌ای که توافق‌نامه موسوم به برجام منتهی شد، حسین فریدون نیز به عنوان عضوی از تیم ایران، در تمام مذاکرات حضور داشت.

در آستانه انتخابات ۱۳۹۶ ریاست‌جمهوری، ابراهیم رئیسی و محمدرضا قالیباف، دو رقیب حسن روحانی در این انتخابات، حسین فریدون را به فساد مالی متهم کردند. ابراهیم رئیسی در یکی از مناظره‌های تلویزیونی حسن روحانی را متهم کرد که مانع رسیدگی به جرايم برادرش شده است.

رئیسی در مناظره مزبور گفت: «این مسئله فساد نزدیکان شما را معاون اول قوه قضاییه و دادستان کل کشور در دفترتان صحبت کردند و مدارک و اسناد کامل به شما دادند که نزدیکترین فرد به شما دچار مشکلات میلیونی هستند.»

حسین فریدون روز دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ (۱۷ ژوئیه ۲۰۱۷) به دادگاه احضار شد و ساعتی بعد بازداشت شد. غلامحسین محسنی اژه‌ای همان زمان در نشستی خبری گفت: «این فرد (فریدون) در ارتباط با برخی مسائل مالی به دادسرا احضار و برای وی قرار تامین صادر شد، (اما) به خاطر ناتوانی در تودیع قرار تامین صادره به زندان معرفی شد.»

حسین فریدون بعد از ظهر همان روز با حکم دادگاهی آزاد شد. اما رسانه‌ها نوشتند پرونده او در شعبه چهارم بازپرسی دادسرای کارکنان دولت در دست بررسی قرار دارد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Go to top