معوقات مزدی کارگران در دو واحد صنفی

۵۱ کارگر قرار دادی شرکت پترو صنعت دنیز پیمانکار پروژه طرح توسعه فولاد سازی خراسان، از ابتدای بهمن ماه جاری از کار بیکار شدند. گفته می شود این شرکت پرداخت مطالبات ۲۵۰ کارگر خود را دست کم سه ماه به تاخیر انداخته است. همچنین کارگران پروژه سد بابا حیدر شهرستان فارسان استان چهار محال بختیاری چهار ماه مطالبات مزدی معوقه طلبکارند.

 

به گزارش خبرگزاری ایلنا، ۵۱ کارگر قرار دادی شرکت پترو صنعت دنیز پیمانکار پروژه طرح توسعه فولاد سازی خراسان، از ابتدای بهمن ماه جاری از کار بیکار شدند. گفته می شود این شرکت پرداخت مطالبات ۲۵۰ کارگر خود را دست کم سه ماه به تاخیر انداخته است.

این کارگران که از طریق شرکت پیمانکاری« پترو صنعت دنیز »در تکمیل پروژه طرح توسعه فولاد خراسان در شهرستان نیشابور شاغل بودند هنوز بابت دست کم سه ماه مزد پرداخت نشده طلبکارند.

آنها بایادآوری اینکه پس از تکمیل بخشی از پروژه فولاد خراسان پیمانکار حاضر به بستن قرارداد جدید نشده است، می‌گویند: “تا پیش از این به اتفاق ۲۵۰کارگر در این کارگاه مشغول کار بودیم تا اینکه ابتدای بهمن ماه جاری با تکمیل بخشی از این پروژه به دلیل علام عدم نیاز از سوی کارفرما اخراج شدیم”.

آن‌ها در عین حال از احتمال افزایش این تعدیل‌ها ابراز نگرانی کرده و گفتند: “با تکمیل تدریجی پروژه طرح توسعه فولاد خراسان این تعدیل ها افزایش پیدا خواهد کرد”.

به گفته کارگران این شرکت پیمانکاری، با وجود اخراج شمار قابل توجهی از همکارانمان، اما هنوزبی‌نظمی‌ در پرداخت حقوق همچنان در این واحد عمرانی ادامه دارد.

 

۴ ماه مطالبات مزدی کارگران سد بابا حیدر پرداخت نشده است

به گزارش ایلنا، کارگران پروژه سد بابا حیدر شهرستان فارسان استان چهار محال بختیاری چهار ماه مطالبات مزدی معوقه طلبکارند.

 

کارگران شاغل در پروژه سد بابا حیدر واقع در شهرستان فارسان استان چهار محال بختیاری که تعداد آنها حدود ۵۰ نفر گزارش شده است حدود ۴ ماه مطالبات مزدی عقب افتاده طلبکارند.

این کارگران روز (یکشنبه ۲۴ بهمن ماه) با به همراه داشتن چند پلاکادر مقابل ساختمان استانداری چهار محال بختیاری دست به اعتراض صنفی زده و خواستارمطالبات صنفی خودشدند.

آنها در توضیح مطالبات صنفی خود گفته‌اند: “تا این لحظه کارگران سد بابا حیدر با عیدی وسنوات سال گذشته (۹۴) حدود ۱۴ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده طلبکارند که این مسئله باعث شده کارگران دچار مشکلات معیشتی ناشی از دریافت حقوق بشوند”.

ظاهرا پیمانکار این پروژه‌ها به کارگران گفته است که به دلیل عدم تامین اعتبار، از پرداخت دستمزد آنان ناتوان است و در حال حاضر حدود ۸ میلیارد تومان از سازمان آب ومنطقه ای چهار محال بختیاری طلبکار است.

به گفته کارگران این پروژه عمرانی، خواسته ما از مسئولان استانی و شهرستانی این است که با توجه به افزایش هزینه‌های جاری، تمام تلاش خود را انجام دهند تا زمینه‌ پرداخت تمامی معوقات کارگران فراهم شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
Go to top